14 GSK Gdańskie Spotkania Kardiochirurgiczne

Chrurgia Naczyń Wieńcowych

Strona główna

Szanowni Państwo,

 

Mam zaszczyt zaprosić Państwa na

 

20 Jubileuszowe Gdańskie Spotkania Kardiochirurgiczne,

 

które odbędą się w dniach

12-13 stycznia 2018 r. w Europejskim Centrum Solidarności.


PEŁNY PROGRAM KONFERENCJI

 

 Organizowana przez zespół Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Konferencja tradycyjnie będzie poświęcona szerokiemu spektrum zagadnień z kardiochirurgii.  Dołożymy wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania zarówno uczestników zjazdu jak i zaproszonych gości.

 

Tematem przewodnim 20 GSK będą postępy w kardiochirurgii. W ostatnich latach uwaga kardiochirurgów skupiona jest na poszukiwaniu małoinwazyjnych metod leczenia wad zastawkowych w grupie chorych wysokiego ryzyka oraz zaawansowanych wiekiem. Bardzo zachęcające wyniki zabiegów wykonywanych z dostępu przez mini torakotomię skłaniają do częstszego leczenia inwazyjnego. Operacje TAVI oraz implantacji stentgraftów aorty piersiowej, minimalnie inwazyjne techniki operacyjne zastawki mitralnej, są w tej chwili najszybciej rozwijającymi się technikami operacyjnymi w kardiochirurgii. Kierunki rozwoju leczenia wad zastawkowych oraz nowe techniki małoinwazyjne przedstawią zaproszeni światowej sławy autorytety. 

 

Gdańskie Spotkania Kardiochirurgiczne, jako forum wymiany doświadczeń zrzeszają wszystkie grupy zawodowe związane z kardiochirurgią - kardioanestezjologów, perfuzjonistów, pielęgniarki oraz rehabilitantów. Mamy nadzieję, że i w tym roku, niezwykle dynamicznie rozwijająca się sesja pielęgniarska spotka się z dużym zainteresowaniem. Liczymy również na udział szerokiego grona osób związanych z rehabilitacją pacjenta kardiochirurgicznego.

Mamy nadzieję, że GSK ponownie staną się miejscem doskonalenia zawodowego i podnoszenia kwalifikacji oraz dadzą możliwość wymiany doświadczeń i nawiązania nowych znajomości. Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, iż dzięki wsparciu ze strony sponsorów uczestnictwo w konferencji nie wiąże się z opłatą zjazdową.

 

 

Do zobaczenia w Gdańsku.

 

Prof. dr hab. Jan Rogowski

Kierownik Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej

Gdański Uniwersytet  Medyczny

ZALOGUJ SIĘ

Nie pamiętam hasła Zarejestruj się ZALOGUJ

SESJE NAUKOWE

  • Kardiochirurgiczna
  • Perfuzyjna
  • Pielęgniarska
  • Rehabilitacyjna
  • POD

POPRZEDNIE EDYCJE GSK